Common name: Bearberry, Foxberry, and Kinnikinic
Genus: Arctostaphylos
Faj: uva-ursi
Felhasznált részek:

A medvehagyma egy alacsony növésű örökzöld. Szára 2-8″ magasra emelkedik a talajból, vastag kéreg és finom selymes szőrök borítják. A száron sok ovális alakú, bőrszerű levél található, amelyek _” – 1″ hosszúak. A virágok öt szirmúak és halvány rózsaszínűek vagy fehérek. A szirmok csak _” hosszúak, és a keskeny közepük körül göndörödnek. Március és június között virágzik. A termés egy 3/8″ átmérőjű piros bogyó. A medvehagyma nevét onnan kapta, hogy a medvék szívesen lakmároznak ezekből a bogyókból.

A medvehagyma általában száraz, tápanyagban nem gazdag talajokon, például homokon, sziklagyepeken és sekély talajokon fordul elő. Ez a növény Észak-Kaliforniától Alaszkáig, Oregontól és Washingtontól keletre a nyugat-montanai hegyekig, és onnan délre Új-Mexikóig terjed. A világ egyéb területei közé tartozik Grönland, Izland és Eurázsia északi része. A medvehagyma a vadonban bőségesen megtalálható.

Mivel a medvehagyma alacsonyan növő növény, így a szélhűtéstől távol tud maradni. Finom selymes szőrzete is segít melegen tartani. Bőrös levelei szintén alkalmazkodnak a tundra hidegéhez.

A medvehagyma nagyon hasznos növény. Minden része felhasználható valamilyen módon. A gyümölcsét meg lehet enni és más ételekkel együtt megfőzni. A gyökerekből teát lehet készíteni, amely kezelheti az állandó köhögést vagy lassíthatja a menstruációs vérzést. A szárból készült teát a vetélés megelőzésére és a nők szülés utáni felépülésének felgyorsítására használják. A levelek dohányhoz adhatók, vagy annak helyettesítőjeként használhatók. A levelekből készült teát lehet inni vese- vagy hólyagproblémák kezelésére.

Ben P. 2001

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük